Provozní řád areálu Nivnická riviéra

Nivnická riviéra, Na Výsluní 400, 687 51 Nivnice
Provozovatel objektu: Obec Nivnice, Sídliště 1000, 687 51 Nivnice, IČO 00291170
Správce areálu: František Kolacia, tel.: 722 145 322
Kapacita zařízení: 300 osob

Popis areálu:
V areálu „Nivnická riviéra“ (dále jen NR) se nachází koupaliště, bufet, hřiště na beachvolejbal, tenisové kurty a ubytovací zařízení. Celý areál je oplocen. V celém areálu jsou rozvody pitné vody z vodovodního řádu a je zde veřejná kanalizace, do které jsou svedeny všechny odpady mimo vody vypouštěné z bazénu. Areál je osvětlen.
Zavedeno třídění odpadů – papír, plasty, sklo a ostatní odpad. Areál je vybaven popelnicemi na ostatní odpad (3 ks o objemu 240 l.), na papír – modrý plastový pytel, na plast žlutý plastový pytel, na sklo nádoby, která se bude dle potřeby vyvážet na sběrný dvůr pracovníky obce. Odpady vyváží firma Rumpold, a. s. Uh. Brod, svozy budou probíhat dle harmonogramu svozu v obci, případně dle potřeby na zavolání.

Koupaliště je přizpůsobeno pro cca 250 návštěvníků za den. Doba provozu koupaliště je červen – září. V oploceném areálu se nachází jeden bazén o velikosti 33 x 15 m. Dno je svahovité od výšky vody 90 cm až do 160 cm. Dále je zde jedno dětské brouzdaliště lichběžníkovitého tvaru o rozměrech 10,17 x 3,84 a 5,60 m s výškou vody 30 cm. K napuštění bazénu se používá vody z veřejného vodovodního řádu, voda z bazénu se vypouští do potoka. Kolem jsou travnaté plochy. V blízkosti ochozu bazénu jsou sprchy (4 ks) s brodítkem.

Dále se zde nachází zděná budova, ve které jsou umístěny WC pro ženy (2 ks + 1 sprcha), pro muže (2 ks + 2 pisoáry + 1 sprcha) a WC pro invalidy. Pro personál koupaliště je vyčleněno jedno WC a šatna.
Součástí této budovy je úklidová místnost, kancelář správce koupaliště a také bufet, který je samostatně oddělen. Dále se zde nachází 2 boxy určené jako převlékárny. V patře budovy se pak nachází 4 apartmány bez příslušenství pro ubytování v celkovém počtu 16 lůžek.
Strojovna pro bazén je vybavena zařízením pro čištění a reciklaci vody.

Sezónní (květen – říjen) ubytovací zařízení (bez stravování) má kapacitu 46 lůžek + 6 přistýlek. Nachází se zde 9 bungalovů samostatně stojících (vlastní WC a sprcha; studená i teplá voda), 3 apartmány bez příslušenství sousedící s vchodem doareálu a další 4 apartmány bez příslušenství (2 + 2 lůžka) jako součást hlavní zděné budovy. WC a sprchy pro apartmány bez příslušenství jsou umístěny samostatně ve spodní části budovy a rozdělením pro muže a ženy, umyvadlo (teplá i studená voda) je součástí vybavení apartmánů bez příslušenství.
Všechny bungalovy i apartmány jsou vybaveny nábytkem (lůžka, křeslo, skříň) a lůžkovinami, samostatně stojící bungalovy navíc malou kuchyňkou. Větrání všech ubytovacích prostor je přirozené – okny. Osvětlení je denní a umělé (umístěno u stropu). Bez vytápění. Na podlahových plochách se nacházejí koberce, ve sprše je dlažba.
V areálu se dále nachází hřiště pro beachvolejbal a tenisové kurty – 2 antuka a 2 tráva.

Sledování nezávadnosti vody v bazénu a úklid areálu bude zabezpečen následovně:
– před zahájením provozu bude proveden úklid areálu, posečení trávy a proveden rozbor vody
– pro zajištění první pomoci a pořádku v bazénu bude v době koupání přítomen proškolený plavčík
– denně (v době koupání) bude prováděn odběr vzorků vody v bazénu, a to 3x za den za účelem zjištění obsahu chlóru v bazénu a dále redox-potenciálu. Dále bude denně měřena teplota vody v bazénu a teplota vzduchu a PH vody. Tyto kontroly bude provádět správce koupaliště.
– týdně (v době koupání) bude proveden rozbor vody z bazénu na amonné látky, nitráty, chloridy a oxidovatelnost
– měsíčně (v době koupání) bude proveden rozbor vody mikrobiologicky